İnternetten Para Kazanmak için Akla Pek Gelmeyen Yöntemler

Tarih: 29 Ekim 2018   Kategori: Forex Eğitimi   

İnternetten Para Kazanmak için Akla Pek Gelmeyen Para Kazanma YöntemleriArtık beden gücüyle çalışmak yerine internetten birkaç özel iş yaparak daha fazla para kazanılabiliyor. Hele bir de bu konularda bilgi sahibiyseniz ve yeteneğiniz varsa kısa sürede tatmin olacağınız bir kazancın sahibi olabilirsiniz. İnternet teknolojilerinde yaşanan gelişmelere bağlı olarak ortaya çıkan işler, rahat koşullar altında para kazanmanız için size gerekli imkanları sunuyor.

İnternetten para kazanma dediğimiz zaman, aklınız birkaç yöntem geliyor olabilir. Çünkü 2000’li yıllarla birlikte birçok kişi internete ve bilgisayara sahip oldu. Dolayısıyla bu alanda iş bulma imkanı da buldular. Yazı yazarak, sosyal medya paylaşımları ve blog açarak zaten para kazanan birçok kişi var. Bu yöntemlere ek olarak her gün yenileri ile tanışıyoruz.

Şimdi bu yeni yöntemlere kısaca göz atalım:

Sesli Kitap Okuyarak Para Kazanmak

Sesli Kitap Okuyarak Para KazanmakSesli kitabın ne olduğunu daha önce duydunuz mu bilmiyoruz ama günümüzde kazançlı bir gelir yöntemi olarak biliniyor. Eğer güzel ve akıcı bir şekilde konuşabiliyorsanız okuma konusunda da vurgulu bir anlatıma sahipseniz basılı kitapları birer ses dosyasına dönüştürebilirsiniz.

Audible isimli platform sayesinde duyulmaya başlanan sesli kitaplar, okumayı sevmeyen veya bunun için vakit bulamayan kişiler için oldukça iyi bir gelişmedir. Kitapları dinleyerek takip etme imkanı sunan bu platformlara, ses dosyaları yükleyerek para kazanabiliyorsunuz. Eğer bu yeteneklere sahipseniz ve okumayı da seviyorsanız sizin için oldukça keyifli bir iş olacaktır.

Twitch Üzerinden Yayın Yapmak

Twitch Üzerinden Yayın YapmakOyun oynayarak para kazanıldığını duymuşsunuzdur. Ama bu oyunların bir spor spikeri gibi sunulmasıyla para kazanılacağından bihaber olabilirsiniz. Amazon tarafından geliştirilen Twitch isimli platform, oyun severlere hizmet veriyor ve canlı yayın özelliği ile para kazanma imkanı sunuyor.

Twitch üzerinden bir hesap oluşturarak oyun müsabakalarını sunarak para kazanmanız mümkündür. Canlı yayında yapacağınız bu iş için önce bir oyun sever ve bahsi geçen oyuna hakim olmanız gerekiyor. Canlı yayında dinleyicileri bağlayacak yeteneklere de sahipseniz bu işi yaparak 2 farklı şekilde para kazanabilirsiniz. Birisi sizin yayınınızı beğenen kişinin yapacağı bağışken, diğeri sohbet bölümündeki ek özelliklere bağlıdır. Konuyu araştırdığınız zaman nasıl başarılı olacağınızı da göreceksiniz.

Yandex Toloka ile Görev Tamamlamak

Yandex Toloka ile Görev TamamlamakRus arama motoru Yandex, Google ile olan savaşında farklı özelliklerini kullanarak öne çıkmaya çalışıyor. Bu özelliklerden birisi de Toloka’dır. İnternetten para kazanmak isteyen kişilere özel olarak geliştirilen bu özellik, size çeşitli görevler veriyor ve bunları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız halinde para kazanabiliyorsunuz.

Toloka, bilgisayarların yapamadıkları işleri sizin yapmanız için tasarlanmıştır. Yani otomatik olarak yapılamayan işlerin, insan gücü ile yapılması sağlanmaktadır. Sitelerin arama sorgularına uygun olup olmadığını değerlendirmeniz, görselleri karşılaştırmanız ve ürünleri kategorilere ayırmanız istenmektedir. Bu görevleri eksiksiz ve doğru bir şekilde yaptığınızda da size ödüller vermektedir. İster cep telefonundan ister bilgisayardan yapılabilmesi de büyük bir avantajdır.

Sonuç olarak; yukarıda bahsetmiş olduğumuz 3 iş modeli, belki de daha önce duymadığınız veya hakkında çok az şey bildiğiniz yöntemlerdi. İnternetteki gelişmeler arttıkça bu yöntemler de artacaktır ve size daha farklı kazanç kapıları sunacaktır. Buna benzer şekilde 40 farklı yöntem Paratic tarafından sunulmuştur. Yazıya mutlaka göz atmanızı öneririz: https://paratic.com/para-kazanma-yollari/

Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Yorum Yaparak Katkıda Bulunun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir